0℃ hafif kar yağışlı
Ankara Hava Durumu

Estetik Cerrahisi

“Daha genç ve dinamik bir görünmek isteyenler; bu haber sizin için!..”

Son Güncelleme : 06 Ekim 2020 16:10

Günümüzün en popüler estetik uygulaması Star Yanağı (Yanak Estetiği), artık 30-60 dakikalık bir ameliyatla görünümünüzde fark yaratıyor.


PROF. DR. EKSAL KARGI
ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜTİF CERRAHİ UZMANI

Star Yanağı (Yanak Estetiği), NEDİR? 

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Eksal Kargı, yanak inceltme ameliyatı olan “Star Yanağı” uygulamasının son zamanların en popüler estetik uygulamalarından biri haline geldiğini söyledi.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Eksal Kargı,
“Amerikan sinema yıldızlarının başlattığı bu akım sayesinde birçok kişi estetik görünümlerinde fark yaratmak istemektedir. Yanakların ve elmacık kemiklerinin yüzün diğer bölümleri ile uyum içerisinde olması yüz estetiği açısından önemli. Ergenlik ve büyüme dönemlerinde dolgunluk kazanan yuvarlak yanak yapısı, ilerleyen zamanlarda bu genç görünümünü kaybederek kişinin olduğundan daha fazla kilolu görünmesine neden olmaktadır. Bu sorun hastaların en sık şikâyet ettiği konuların başında geliyor. Yapılacak olan yanak inceltme estetiği olan “bişektomi ameliyatı” ile genç, dinamik ve üçgen bir görünüm sağlanmaktadır.”
Yanak İnceltme (Bişektomi) (Spiral kutu içine alalım)
Yanakların, yüze göre büyük durmasının nedeni yanak içi yağ birikimleridir. Bu durum kişilerin yüz görünümlerinden rahatsız olmasına neden olmaktadır.
Ayrıca yuvarlak ve dolgun duran yanaklar, kişiyi daha yaşlı gösterebilir. Yanak estetiği ameliyatının amacı yüzü yuvarlak gösteren yanak içi yağlarının
alınması ve böylece daha keskin ve dinamik bir yüz elde edilmesidir. Yanaklardaki kalınlaşma, yüzün toplu ve yuvarlak görünmesine neden olmaktadır.
Genel olarak yanak kalınlaşması genetiktir ve kilo verilse bile yanaklardaki dolgunluk kalır. Kişileri mutsuz edebilen toplu yanaklar bişektomi olarak
adlandırılan yanak estetiği uygulaması ile giderilebilir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?
Yanak yağı aldırma ameliyatının amacı yanak yapısındaki yuvarlak ve geniş yanak kısımlarının giderilmesidir. Böylece daha belirgin hatların yanı sıra genç ve çekici bir görünüm elde edilmektedir.

Altın oran olarak adlandırılan çene ve yanak üçgenin iyi ayarlanması ve işlem sonrasındaki dikişlerin kişiyi rahatsız etmemesi son derece önemlidir. Yanak estetiği uygulamasının mutlaka hastane ortamında işinde başarılı bir uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
Yanak estetiği uygulaması genel veya sınırlı uyuşturma altında gerçekleşebilir. Bu uygulama ile yanak içi yağlanmalar neredeyse yarı yarıya giderilebilmektedir. Star yanağı operasyonu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Ağız içerisinden yapılan kesi dışarından bir yara izi veya kesi izinin oluşmasını önler.

“YANAK ESTETİĞİ SONRASI HATLARI BELİRGİN GENÇ VE DAHA DİNAMİK, SAĞLIKLI GENÇ VE ÇEKİCİ BİR GÖRÜNÜM”
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Eksal Kargı’nın verdiği bilgiye göre; Amerikan sinema yıldızlarının tercihi olan yanak inceltme
estetiği (bişektomi) sonrasında geniş ve dolgun bir yanakların yerine hatları belirgin genç ve dinamik bir görünüm elde edilmiş olur. Uygulama sonrasında
hemen işe başlamak mümkündür ancak iyileşme süresince uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Ameliyat sonrası ağız içinde dikişler olacağı için ilk gün sıvı gıdalar ile beslenmek gerekir. Ayrıca iyileşme döneminde ağız hijyeni son derece önemlidir. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve gargara yapılması ağız içindeki dikişlerin hızlı ve sorunsuz iyileşmesi açısından önemli. Yanak estetiği uygulamasının etkisini tamamen göstermesi 15 gün ile 1 ay aralığında değişir.

Öğle Tatilinde Ameliyatsız Yanak Estetiği
( DOLGU UYGULAMASI)

Cerrahi bir müdahale istemeyen ve yanak bölgesinde sarkma ve deformasyon bulunan kişilerin tercihi yanak dolgusundan yana olmaktadır. Yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak yüzde oluşan çukurlaşmalar yaşlı ve yorgun b,r görünüme neden olmaktadır. Bu durumda uygulanabilecek en hızlı, etkili ve başarılı yöntem “yanak dolgusu” işlemidir. Yanak bölgesine enjekte edilen dolgu maddeleri ile bölgeye hacim kazandırılır.
Bu uygulama yaklaşık 15-30 dakika sürmektedir. Hastalar aynı gün içerisinde günlük işlerine dönebilir.
Hatta kimi hastalar öğle yemeği arasında işlemi yaptırarak sonrasında çalışmaya devam etmektedir.
Bu uygulama ile elmacık kemikleri belirginleştirilerek daha dinamik, sağlıklı, genç ve çekici bir görünüm elde edilmiş olur.

Etiketler: star yanağı , estetik , plastik , rekonstrütif , rekonstrütif cerrahi , estetik plastik , incelme , incelme ameliyatı , görünüm , yanaklar , elmacık kemiği , yanak içi yağlar , genç , çekici görünüm , yanak estetigi