17℃ parçalı bulutlu
Ankara Hava Durumu

Ruh Sağlığı (Çocuk-Ergen Yetişkin)

Derin TMU Tedavi Yöntemi İle Bağımlılıklara Son

Son Güncelleme : 25 Temmuz 2018 16:07

Alkol ve madde kullanma isteğiyle baş etmekte zorlananlar için Derin TMU tedavisi, isteği azaltmaya yardımcı oluyor.


Bağımlılık düzeyini azaltmayı amaçlayan derin TMU yöntemi Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başladı.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın verdiği bilgiye göre;‘aslen klasik TMU ile aynı etkiyi yapmasına karşın bu cihaz, daha derinlere uyarı verebilmektedir. Ülkemizde bu teknoloji şu an sadece NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde kullanılmaktadır’ dedi.

Prof. Dr. Dilbaz derin TMU yönteminin farklı hastalıklarda farklı beyin bölgelerine uyarım verdiği yönünün altını çizdi.

                                                                 

                                 DERİN TMU YÖNTEMİ PSİKOLOJİK HASTALIKLARDA DA UYGULANABİLİYOR

Derin TMU yönteminin Depresyon, Şizofreni, Opsesif Kompulsif Bozukluk gibi psikolojik rahatsızlıklarda da uygulanabildiğini belirten Prof. Dr. Nesrin Dilbaz; klasik TMU yönteminin Opsesif Kompulsif Bozukluk ve bağımlılık tedavilerinde az etkili olduğunu söyledi.

                               

                                             DERİN TMU SAĞLIK AÇISINDAN RİSK TAŞIR MI?

Prof. Dr. Dilbaz ‘Klasik TMU yöntemi gibi Derin TMU da sağlık açısından düşük risk taşımaktadır. Bu yöntem beyinde hasar bırakmaz. Ancak uzman hekim tarafından hastanın değerlendirilmesi gerekir.’ Açıklamasında bulundu.

                                   

                            DERİN TMU UYGULAMASI HANGİ HASTALIKLARDA UYGULANMALIDIR?

Alkol bağımlılığı, sigara bağımlılığı, kokain bağımlılığı, Multipl Skleroz – halsizliği gidermede, nöropatik ağrı, Opsesif Kompulsif Bozukluk, Otizm – İletişim becerilerini artırmada, Parkinson hastalığı, Alzheimer Hastalığı, Şizofreni – negatif belirtiler gibi hastalıklarda uygulanabilir.

Etiketler: Bağımlılık, Derin TMU, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Sigara, Alkol, Psikolojik Hastalıklar