“İlaç ve Aşı Geliştirmede Yeni İş Birliği”

“İlaç ve Aşı Geliştirmede Yeni İş Birliği”

18 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: Yuzde 100 Saglik

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile MSD Türkiye Klinik Araştırmalar Alanında İş Birliğine İmza Attı.

İlaç ve Aşı Üreticisi MSD Türkiye, Ege Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ile yaptığı iş birliklerinden sonra İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile onkoloji, diyabet ve aşı alanları başta olmak üzere klinik araştırmalar alanında iş birliği için bir araya geldi.

Klinik araştırmalar alanında yapılan bu iş birliği hastaların ve hekimlerin yenilikçi tedavilere ve aşılara erken erişim sağlama aynı zamanda ilaç ve aşı geliştirmenin artmasıyla Türkiye’nin ilaç keşfi için gereken araştırma ve geliştirme yapısına yönelik rekabetçiliğin artmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bu iş birliğinin ülkedeki sağlık camiasına yeni ufuklar açacağını belirten İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr: Gülfettin Çelik, “Ülkemiz, klinik araştırmalara daha çok katkı yapabilecek, yatırım çekebilecek ve yenilikçi tedavileri insanlara ulaştırırken öncü rol oynayabilecek bir potansiyele sahiptir.” dedi.

Gerçekleştirilen bilimsel iş birliği ile Türkiye’nin yeni ilaç ve aşı geliştirilmesine katkı sağlanarak birçok hastanın tedaviye ve aşılara erken erişim olanağını arttırmak ve yüksek kalitede veri üretilmek amaçlanıyor.