Zade Vitalden Türk Çiftçilerine Destek !..

Zade Vitalden Türk Çiftçilerine Destek !..

18 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: Yuzde 100 Saglik

130 yılı aşkın bir mirasın temsilcisi olan Helvacızade Şirketler Grubu’nun 4.jenerasyonu ve sağlık kanadı Zade Vital’in Genel Müdürü Taha Büyükhelvacıgil, Dünya Çiftçiler Günü ile yaptığı açıklamada,  Türkiye’deki çiftçilere destek olmak için önemli adımlar atmayı sürdürdüklerini belirtti.

Çiftçilik mesleğine dikkat çekmek amacıyla her sene 14 Mayıs’ta kutlanan Dünya Çiftçiler Günü yaklaşıyor. Sağlıklı yaşam markası Zade Vital’in doğal kaynaklı bitkisel ürünleri, Türk çifçilerinin emeğiyle dünyaya adını duyuruyor. Bu anlamlı gün hakkında Zade Vital Genel Müdürü Taha Büyükhelvacıgil şunları ifade etti “Türkiye’de daha sağlıklı bir gelecek için sürdürülebilir tarım politikalarının benimsenmesi gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Bugün eşsiz Türk tohumlarını ve bitkilerini farklı formlarda geliştirip, katma değerli besin destekleri olarak tüm dünyaya sunabiliyorsak, bunu çiftçilerimize borçluyuz. Üretimin bel kemiği olan çiftçilerimizle direkt olarak temas kuruyor; ticari anlamda özgürleşmelerine katkı sağlamak adına üretimlerinin ilk aşamasından itibaren hammadde desteği sağlıyoruz. Aynı zamanda çıkan mahsüle satın alma garantisi de veriyoruz. Çiftçilerimizin kalkınması katkı sağlayan yerli ve milli bir marka olarak, verdiğimiz eğitimlerle de toprağın kahramanlarının yanındayız’’.Türkiye’nin endemik bitkiler açısından Avrupa kıtası ile karşılaştırıldığında çok daha zengin olduğuna da dikkat çeken Büyükhelvacıgil, Türkiye’de tarım sektörünün doğru yatırımlarla güçlendirildiği takdirde global pazarı domine edebilecek güçte olduğuna gönülden inandığını da sözlerine ekledi.

2012 yılında Helvacızade Grubu bünyesinde kurulan sağlıklı yaşam markası Zade Vital, bugün 140’ın üzerinde ürün ve 500’ün üzerinde farklı formlardaki ürün çeşidini, ABD dahil olmak üzere toplamda 20 ülkeye ihracatını gerçekleştiriyor. Zade Vital’in son beş yılda gerçekleştirdiği Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımlarının toplam tutarı ise 40 milyon Euro’yu buluyor.