Kadınların Cinsel Hayatlarında Yaptığı 10 Hata!..

Kadınların Cinsel Hayatlarında Yaptığı 10 Hata!..

4 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: Yuzde 100 Saglik

Yapılan araştırmalar, boşanan çiftlerin beşte birinde cinsel sorunlar olduğunu gösteriyor. Psikiyatrist Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, kadınların cinsel hayatlarında yaptığı 10 hatayı açıkladı.

Psikiyatrist Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney’in verdiği bilgiye göre, kadınlarla erkeklerin cinsellikleri çeşitli farklar içeriyor.. Beklentiler birbirinden farklı olabilir. Birçok kadın cinsellik konusunda ne yazık ki daha sınırlı bilgiye sahiptirler. Bu eksik bilgiler onların neleri yapmaları veya neleri yapmamaları konusunda sıkıntıya sokabilir.

İŞTE DOYUMLU BİR CİNSELLİK İÇİN UZAK DURULMASI GEREKEN DAVRANIŞLAR…

1-CİNSEL SORUNLARI GÖRMEZDEN GELMEK

Cinsellik çiftin en yakın hissettiği anlardır. Birçok kadın ne yazık ki bunu bir görev olarak algılar. Kendisiyle ilgili sorunlara odaklanamaz. Çözüm için soruna odaklanmak gerekir.

2-CİNSELLİĞİN BAŞLATILMASINI KARŞISINDAN BEKLEMEK

Birçok kadın çeşitli kaygılarla cinselliği hep erkeğin başlatması gerektiğine inanır. Kendisinin cinselliği başlatmasının ayıp olduğunu düşünür. Karşı tarafın aşırı istekli bir kadın olarak algılanacağı ile ilgili kaygı yaşar. Kendinin basit ve ahlaksız olarak değerlendirileceğini düşünür. Oysaki kadının başlattığı cinsellikte, erkeklerin kendilerine olan güvenleri daha da artar.

3-CİNSELLİĞİ BİR AMAÇ OLARAK KULLANMAK

Birçok kadın isteklerinin yerine getirilmesi için cinselliği bir silah gibi kullanır. İstekleri yerine getirilmediğinde, cinsellikten uzak durarak cezalandırır. Cinsellik yakınlığın doruğudur. Bu şekilde davranış erkeğin kadından soğumasına neden olur. Hatta her cinselliğin sonunda bir istek geleceğini düşünerek, erkek giderek cinsellikten uzaklaşır. İsteklerinizi cinsellik yoluyla ifade etmeyin.

Depressed Woman With Man In Background On Bed

4-EŞİYLE CİNSELLİĞİ KONUŞMAMAK

Cinsellikte herkes anlaşılmak ister. Oysa kimse diğerinin neden zevk aldığını neden hoşlandığını bilemez. Sadece tahmin eder. Yaşamın bu kadar önemli bir parçası olan cinsellik, tahminlere bırakılmamalıdır. İsteklerinizi ve hoşlandığınız şeyleri ifade ederseniz, doyumlu bir cinsellik olur. Bunu ayıp ya da tuhaf bir istek olarak düşünmeyin, düşüncelerinizi konuşun.

5-CİNSELLİKTE YENİLİKLERDEN UZAK DURMAK

Birçok kadın cinsellikte yeniliklere kapalıdır. Erkeğin yenilik isteklerine şüpheyle bakar. Oysa cinsellik yenilik olmadıkça tekdüze bir hal alır. Sıkıcı olabilir. Yenilikleri denemekten kaçınmayın. Belki de denediğiniz şeyler, sizin de çok zevk alacağınız bir durum olabilir.

6-KADININ KENDİ CİNSELLİĞİ ÜZERİNE DÜŞÜNMEMESİ

Ne yazık ki kadınlar, cinselliğe erkekler kadar kafa yormazlar. Birçok kadın kendi cinsel organı hakkında bile fikre sahip değildirler. Etraftan duydukları, eksik, yanlış bilgileri gerçek olarak algılarlar. Aslında kendi cinselliğine odaklanmak ve cinselliğine önem vermek, cinsel yaşantısını renklendirebilir.

7-KENDİNE ÖZEN GÖSTERMEMEK

Birçok kadın dışarıda şık ve güzel giyinirken, evde özensiz, dağınık saçlarla dolaşır. Makyaj sadece dışarı çıkılırken yapılacakmış gibi düşünür. Yatakta da aynı şekilde kalın eşofmanlarla eşine dokunmadan yatar. Evde ve yatakta giydiklerinize özen göstermezseniz, temizliğinize dikkat etmezseniz karşı taraf sizden soğuyacaktır. Siz kendinizi çekici hissetmezken karşı taraf hiç hissetmez. Daha özenli olun.

8-ORGAZM TAKLİDİ YAPMAK

Cinsellik gerçekçi olmak zorundadır. Birçok kadın isteksiz olduğu halde eşini kırmamak adına cinsellik yaşar. Cinsellik esnasında hareketsiz ve isteksiz olur. Bu durum karşı tarafça anlaşılır. Gerçekçi olmayan davranışlar cinsellikten uzaklaştırır.

9-CİNSELLİK ESNASINDA ÇOK KONUŞMAK VE MÜDAHALE ETMEK

Birçok kadın cinsellik esnasında başka isteklerini de dile getirir. Bu karşı tarafı uzaklaştırır. Cinsellik esnasında eşinizin kendinizi başka kadınlarla karşılaştırmasını istemeyin.

10-VÜCUDUNA GÜVENMEMEK

Bazı kadınlar kendi vücutlarıyla çok meşguldürler. Vücutlarını beğenmezler. Cinsellik esnasında kaygıları nedeniyle, karanlık ortam isterler. Hamilelikte de bu sık yaşanır. Kendinize güvenmediğinizde cinsellik de sekteye uğrar.